2015. máj. 18. 23:01
1/9 anonim válasza:
én nem vagyok okos matekos de szerintem ezt héron képlettel a legegyszerűbb
2/9 anonim válasza:
egyébként ennek köbe lesz, az egyes síkháromszögeknek lehet területe
3/9 anonim válasza:
A koordináták különbségeinek négyzetösszegéből gyököt vonsz, megkapod az oldalak hosszát, és jöhet a Héron-képlet.
Az eredményedet ellenőrizheted:
4/9 anonim válasza:
butaságokat beszélek a 2.ban bocsi
5/9 A kérdező kommentje:
akkor az oldalak hosszúságát így kell kiszámolni?
a= gyök((1-4+3)^2)
b= gyök((2+2-4)^2)
c= gyök((3-6+2)^2)
2015. máj. 19. 08:44
6/9 anonim válasza:
Na várjatok, ezek nem térbeli koordináták?
Mert akkor a térbeli Pithagorasz-tétel játszik!
7/9 anonim válasza:
Ja, #3-ban már jól van.
De a térbeli Pith-tétel nem úgy van, mint előbb írtad.
AB=gyök[(4-1)^2+(-2-2)^2+(4-3)^2]
BC=gyök[(-3-4)^2+(4+2)^2+(-2-6)^2]
AC=gyök[(-3-1)^2+(4-2)^2+(-2-3)^2]
9/9 anonim válasza:
Hát ha már megvannak az oldalhosszak, akkor számítható Hérón-képlettel, de cosinustétellel valamelyik szög is, s abból a terület.
Rád bízzuk...