Okos matekosok! Hogyan számítjuk ki az A (1,2,3), B (4, -2,6) és a C (-3,4, -2) pontok által meghatározott háromszög területét?


2015. máj. 18. 23:01
 1/9 anonim ***** válasza:
én nem vagyok okos matekos de szerintem ezt héron képlettel a legegyszerűbb
2015. máj. 18. 23:14
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
egyébként ennek köbe lesz, az egyes síkháromszögeknek lehet területe
2015. máj. 18. 23:22
 3/9 anonim ***** válasza:

A koordináták különbségeinek négyzetösszegéből gyököt vonsz, megkapod az oldalak hosszát, és jöhet a Héron-képlet.

Az eredményedet ellenőrizheted:

[link]

2015. máj. 18. 23:39
 4/9 anonim ***** válasza:
butaságokat beszélek a 2.ban bocsi
2015. máj. 18. 23:45
 5/9 A kérdező kommentje:

akkor az oldalak hosszúságát így kell kiszámolni?

a= gyök((1-4+3)^2)

b= gyök((2+2-4)^2)

c= gyök((3-6+2)^2)

2015. máj. 19. 08:44
 6/9 anonim ***** válasza:

Na várjatok, ezek nem térbeli koordináták?


Mert akkor a térbeli Pithagorasz-tétel játszik!

2015. máj. 19. 09:14
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja, #3-ban már jól van.


De a térbeli Pith-tétel nem úgy van, mint előbb írtad.


AB=gyök[(4-1)^2+(-2-2)^2+(4-3)^2]

BC=gyök[(-3-4)^2+(4+2)^2+(-2-6)^2]

AC=gyök[(-3-1)^2+(4-2)^2+(-2-3)^2]

2015. máj. 19. 09:20
 8/9 anonim válasza:
mennyi végül a terület?
2015. máj. 19. 20:48
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát ha már megvannak az oldalhosszak, akkor számítható Hérón-képlettel, de cosinustétellel valamelyik szög is, s abból a terület.

Rád bízzuk...

2015. máj. 20. 00:13