Surogos! Jo matekosok! Egy viraguzletbe 120 szallal tobb tulipant hoznak, mint jacintot, es 90-nel tobb narciszt, mint tulipant. Ha osszesen 570 szal viragot hoztak, hatarozzatok meg a tulipanok szamat! Segittek?

2015. jún. 8. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:

(x+120)+x+(x+210)=570

3x+330=570

3x=240

x=80

2015. jún. 8. 18:24
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszonom!
2015. jún. 8. 18:44
 3/3 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló rossz megoldást adott.

tulipán=x, akkor:

jácint=(x-120) (mivel 120 darabbal kevesebb jácint van, mint tulipán)

nárcisz=(x+90) (mivel 90-nel több nárcisz van mint tulipán)


Ezeknek az összege megegyezik az összes szál virág számával, tehát:

x+(x-120)+(x+90)=570


3x-30=570 /+30


3x=600 / :3


x=200, tehát 200 tulipánt hoztak. 80 tulipán már csak azért sem lehet a megfejtés, mert eleve 120 szállal többet hoztak belőle, mint jácintból, 80-120 viszont már negatív szám.

2015. jún. 8. 21:53