Surgos! Hatarozzatok meg egy derekszogu haromszog keruletet es teruletet ha befogoinak osszege 23 es atgogoja 17cm! Segittek?

A keruletet azt kiszamitottam, hogy 40 cm de a terulet nem sikerul.
2015. máj. 6. 18:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Így gondoltad?

[link]

2015. máj. 6. 20:19
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen nagyon szepen koszonom megmentettel!
2015. máj. 6. 20:26
 3/3 anonim ***** válasza:

A területhez nem feltétlen szükséges az oldalak kiszámítása.


A feladat

a + b = 23

c = 17

K, T = ?

**************


A háromszög területe így is számítható:

T = r*s

ahol

r - a beírt kör sugara

s - a fél kerület


A kerület

K = (a + b) + c

így a fél kerület

s = [(a + b) + c]/2


A derékszögű háromszögben érvényes a következő összefüggés

c = (a + b) - 2r

ebből

r = [(a + b) - c]/2


Ezek után a terület

t = {[(a + b) - c]/2}*{[(a + b) + c]/2}


Beszorzás után

T = [(a + b)² - c²]/4


Az adatokat behelyettesítve

T = (23² - 17²)/4

T = 240/4

T = 60 cm²

========


DeeDee

*******

2015. máj. 6. 21:33