Fizika segítségre lenne szükségem, a feladatok a következőek: 1) Határozzátok meg a Hidrogén és Hélium moltömegét? 2) Hány molekula van 10 g Oxigénben?

2015. febr. 10. 18:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Az első kérdésen mi a meghatározni való? Ott a periódusos rendszer nem? A hidrogén moláris tömege 1g a hélium meg 4.


A második rész meg egy aránypár, ha egy mol oxigénben (16g) van 6*10^23-on, akkor 10g-ben mennyi?

16/6*10^23=10/X

rendezed:

16X=6*10^24 osztás 16-al

X=3.75*10^23

Tehát 3.75*10^23 darab molekula van 10g oxigénben.

2015. febr. 10. 18:49