2015. febr. 10. 18:29
1/1 anonim válasza:
Az első kérdésen mi a meghatározni való? Ott a periódusos rendszer nem? A hidrogén moláris tömege 1g a hélium meg 4.
A második rész meg egy aránypár, ha egy mol oxigénben (16g) van 6*10^23-on, akkor 10g-ben mennyi?
16/6*10^23=10/X
rendezed:
16X=6*10^24 osztás 16-al
X=3.75*10^23
Tehát 3.75*10^23 darab molekula van 10g oxigénben.