Hány különböző 5-el osztható 5 jegyű számot alkothatunk a 0 1 2 3 5 számjegyekből?


Oké, van két ötletem, de szerintem rosszak:

4*4*3*3*2=192

4*4*3*2*1=96

Ötletek?



#matematika #ötlet #öt jegyű #öttel osztható
2015. szept. 7. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:
ismétlődhetnek vagy nem?
2015. szept. 7. 20:09
 2/6 A kérdező kommentje:
Az jó kérdés. Ezt diktálta le. Gondolom nem ismétlődhetnek
2015. szept. 7. 20:16
 3/6 anonim ***** válasza:
46%
akkor (2*4*3*2)-(4*3*3)
2015. szept. 7. 20:23
 4/6 anonim ***** válasza:

Elírtam.


24 a válasz. 2*3*4

2015. szept. 7. 20:26
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2015. szept. 7. 20:26
 6/6 tatyesz ***** válasza:
100%

Ha 5-re végződik: 3*3*2*1=18


Ha 0-ra végződik: 4*3*2*1= 24


18+24=42

2015. szept. 8. 09:18