A válaszokat előre köszönöm!2014. nov. 6. 17:31
1/2 qqcska123 válasza:
Itt a végződés a fontos. Ami nekünk jó: 12,32,52,24,64,16,36,56. Ez 8 lehetőség. Bármelyik elé írhatunk tetszőleges számot, azaz 4-félét.
Ez így összesen 32 lehetőség. Ez a kedvező.
Összes eset: 1. jegy: 6-féle; 2. jegy: 5-féle; 3. jegy: 4-féle. Ez így összesen: 6*5*4 = 120.
Valószínűség: kedvező/összes = 32/120 = 16/60 = 8/30.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. nov. 7. 11:48