Legly kérdése:

Az 1,2,3,4,5,6 számjegyekből kiválasztunk 3 különbözőt. Mennyi annak a valószínűsége, hogy mindegyik számjegyet csak egyszer felhasználva 4-gyel osztható számot kapunk?

A válaszokat előre köszönöm!

2014. nov. 6. 17:31
 1/2 qqcska123 ***** válasza:

Itt a végződés a fontos. Ami nekünk jó: 12,32,52,24,64,16,36,56. Ez 8 lehetőség. Bármelyik elé írhatunk tetszőleges számot, azaz 4-félét.

Ez így összesen 32 lehetőség. Ez a kedvező.

Összes eset: 1. jegy: 6-féle; 2. jegy: 5-féle; 3. jegy: 4-féle. Ez így összesen: 6*5*4 = 120.

Valószínűség: kedvező/összes = 32/120 = 16/60 = 8/30.

2014. nov. 6. 20:23
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. nov. 7. 11:48