Adja meg a valós számok halmazán értelmezett x → (x2 - 5x)másodfokú függvény zérushelyeit! Számítsa ki a függvény helyettesítési értékét az 1,2 helyen!2010. márc. 8. 16:28
1/4 anonim válasza:
A zérushelyet úgy kapod meg, hogy megoldod az alábbi egyenletet:
x2-5x=0.
x-et kiemelve:
x*(x-5) =0
Egy szorzat akkor lehet 0, ha egyik tényezője 0, így
x1=0 vagy x-5=0, innen x2=5
A helyettesítési értéknél 1,2-et kell írni az x helyére:
f(1,2)=x2-5x=1,2*1,2-5*1,2=1,44-6=-4,56
2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi szépen:-D Így már világos a dolog.
2010. márc. 10. 11:34
3/4 anonim válasza:
1. válaszoló, én nem értem a Zérushelynek az utolsó sorát :S Miért lesz =5 ? Valaki tudna segíteni?? Mert én is ezzel a feladattal küzködöm. Mindjárt érettségi, de a függvényekkel meg az egyenletekkel is nagyon nagy bajban vagyok :(:( Ennek ellenére szeretnék egy 3-ast írni matekból. Próbaérettségim 2-es lett pár hete:( igaz, azóta gyakorolgatok, de még mindig nem érzem magam 3-asnak. Jó lenne megérteni végre a függvényeket... matek tanár sosem magyarázta el normálisan.