Miért ez az eredmény? Zérushelyek 0 és 5 és a helyettesítési érték meg -4.56?!

Adja meg a valós számok halmazán értelmezett x → (x2 - 5x)másodfokú függvény zérushelyeit! Számítsa ki a függvény helyettesítési értékét az 1,2 helyen!
2010. márc. 8. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A zérushelyet úgy kapod meg, hogy megoldod az alábbi egyenletet:

x2-5x=0.

x-et kiemelve:

x*(x-5) =0

Egy szorzat akkor lehet 0, ha egyik tényezője 0, így

x1=0 vagy x-5=0, innen x2=5


A helyettesítési értéknél 1,2-et kell írni az x helyére:

f(1,2)=x2-5x=1,2*1,2-5*1,2=1,44-6=-4,56

2010. márc. 8. 18:39
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi szépen:-D Így már világos a dolog.
2010. márc. 10. 11:34
 3/4 anonim ***** válasza:
1. válaszoló, én nem értem a Zérushelynek az utolsó sorát :S Miért lesz =5 ? Valaki tudna segíteni?? Mert én is ezzel a feladattal küzködöm. Mindjárt érettségi, de a függvényekkel meg az egyenletekkel is nagyon nagy bajban vagyok :(:( Ennek ellenére szeretnék egy 3-ast írni matekból. Próbaérettségim 2-es lett pár hete:( igaz, azóta gyakorolgatok, de még mindig nem érzem magam 3-asnak. Jó lenne megérteni végre a függvényeket... matek tanár sosem magyarázta el normálisan.
2012. máj. 2. 16:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Már értem! De hül.e vagyok:D:D:D
2012. máj. 2. 16:35