2x+y=11 2x-y=9 Ezt hogy tudom kiszámolni? Köszi

2010. márc. 7. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyenletrendszer. Az elsőből kifejezed az y-t. y=11-2x. A másodikba pedig az y helyére behelyettesíted. Tehát a második egyenlet a következő lesz:2x-(11-2x)=9. Megoldod, visszahelyettesítesz és megvan. Kiszámolni nem fogom.
2010. márc. 7. 19:54
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább összeadnám a 2 egyenletet. Abból kijön, hogy 4x=20 tehát x=5 y=1.
2010. márc. 7. 20:08
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

2x+y=11 2x-y=9

y=9+2x

2x+9+2x=11

4x=3

x=0,75

y=10,5

2010. márc. 7. 20:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Az utolsó hülyeség. Eleve rosszul lett kifejezve az ismeretlen az első lépésben...
2010. márc. 7. 20:11
 5/5 anonim ***** válasza:

2x+y=11 2x-y=9

2x=11-y 2x=9+y


11-y=9+y

11=9+2y

2=2y

1=y


2x=9+y

2x=9+1

x=5

2010. márc. 7. 20:13