Mennyi a tömege 6x10^22 db oxigénatomnak és 6x10^24 db hélium atomnak?

2015. júl. 30. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt tudod, hogy 6x10^23 atom 1 mól anyagnak felel meg.


Kiszámítod, hány mól oxigén ill. hélium van, és ez hány grammnak felel meg.

2015. júl. 30. 15:00
 2/4 anonim ***** válasza:

a képlet elég hasonló a moláris tömegéhez csak m/M=n helyett dbszám/avogadró állandó=n



tehát 6*10^22/6*10^23=0,1mol

(6*10^22=0,6*10^23)

n*M=m

0,1*16=1,6g

6*10^24/6*10^23=10mol

4*10=40g

2015. aug. 2. 17:01
 3/4 Jászay András válasza:
Úgy irigyellek, hogy ráérsz ezen gondolkodni!
2015. aug. 5. 07:46
 4/4 bladeboy01 válasza:
Nem tudom kerdezz inkabb egy kemikust
2015. aug. 17. 22:55