2015. júl. 30. 14:13
1/4 anonim válasza:
Azt tudod, hogy 6x10^23 atom 1 mól anyagnak felel meg.
Kiszámítod, hány mól oxigén ill. hélium van, és ez hány grammnak felel meg.
2/4 anonim válasza:
a képlet elég hasonló a moláris tömegéhez csak m/M=n helyett dbszám/avogadró állandó=n
tehát 6*10^22/6*10^23=0,1mol
(6*10^22=0,6*10^23)
n*M=m
0,1*16=1,6g
6*10^24/6*10^23=10mol
4*10=40g
3/4 Jászay András válasza:
Úgy irigyellek, hogy ráérsz ezen gondolkodni!
4/4 bladeboy01 válasza:
Nem tudom kerdezz inkabb egy kemikust