1kg hélium vagy0.5 kg hidrogén tartalmaz több molekulát?


Hány protont és hány elektront tartalmaz 1kg magnéziumion?

Mi a trícium vegyjele?

mekkora tömegű ^16ˇ8 O-atom tartalmaz 2x10^23 db protont?


Köszönöm! :)


2012. febr. 21. 21:48
 1/2 BKRS ***** válasza:

1) Helium (fel mol, mig a hidrogen csak negyed mol)

2) 24,3g Mg tartalmaz 12 mol protont es ugyanennyi elektront

akkor 1000 g Mg tartalmaz (1000/24,3)*12 mol protont es elektront.

3) T

4)16g O atom 8*6*10^23 protont tartalmaz,

akkor 16/24 g tartalmaz 2*10^23 protont.

2012. febr. 21. 22:05
 2/2 anonim ***** válasza:

Volt már itt ez a héliumos kérdés:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..


Azért ide is leírom:


Akkor számoljunk:


M(H₂) = 2*1,00794 = 2,01588 g/mol


M(He) = 4,002602 g/mol


Ez azt jelenti, hogy 2,01588 g hidrogén tartalmaz annyi molekulát, amennyi atomot tartalmaz 4,002602 g hélium.


500/2,01588 = 248,031 mol H₂-nek felel meg 0,5 kg hidrogén.


1000/4,002602 = 249,837 mol He-nek felel meg 1 kg hélium.


Vagyis 1 kg hélium valamivel több atomot tartalmaz, mint amennyi molekulát 0,5 kg hidrogén.

2012. febr. 22. 00:25