Szvandaaa kérdése:

"1, 00 kg hélium vagy 0,50 kg hidrogén tartalmaz több molekulát? "

Félreértés ne essék, megcsináltam a feladatot, csak nekem végeredménynek nem az jött ki, mint ami a megoldásokban van és ez eléggé idegesít. Ott azt írják, hogy a két mennyiség egyenlő, szerintem viszont nem. Ti mit gondoltok? Előre is köszi!
2011. dec. 29. 15:53
 1/6 anonim ***** válasza:
1kg hidrogén és fél kiló hélium esetén lenne egyenlőség
2011. dec. 29. 16:04
 2/6 Silber ***** válasza:

1 kg hélium 0,25 kmol (1/4), 0,5 kg hidrogén is szintén 0,25 kmol (0,5/2) anyagmennyiségnek felel meg, tehát ez alapján ekvivalensek.

Ha sarkalatosak akarunk lenni akkor a héliumgázban nem találhatóak molekulák, így a hidrogénben mindenképp több lesz, de kétlem hogy ennyire trükkös lenne a feladat.

2011. dec. 29. 16:22
 3/6 A kérdező kommentje:
Silber, te a hidrogént miért 2-vel számoltad? Annak a relatív atomtömege 1,00794 > ergo 0,5/1, az nem egyenlő az 1/4-gyel... Vagy a hidrogénra vmi különleges szabály vonatkozik?!? Kétlem... Szóval én ezt így még mindig nem értem.
2011. dec. 29. 16:36
 4/6 Silber ***** válasza:
100%
Talán azért, mert a hidrogén kétatomos elemmolekulákat képez, így annak moláris tömege ca. 2g/mol...
2011. dec. 29. 17:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor számoljunk "pontosan":


M(H₂) = 2*1,00794 = 2,01588 g/mol


M(He) = 4,002602 g/mol


Ez azt jelenti, hogy 2,01588 g hidrogén tartalmaz annyi molekulát, amennyi atomot tartalmaz 4,002602 g hélium.


500/2,01588 = 248,031 mol H₂-nek felel meg 0,5 kg hidrogén.


1000/4,002602 = 249,837 mol He-nek felel meg 1 kg hélium.


Vagyis 1 kg hélium valamivel több atomot tartalmaz, mint 0,5 kg hidrogén.

2012. jan. 4. 21:58
 6/6 anonim ***** válasza:

"Vagyis 1 kg hélium valamivel több atomot tartalmaz, mint 0,5 kg hidrogén."


Helyesen:


Vagyis 1 kg hélium valamivel több atomot tartalmaz, mint amennyi molekulát 0,5 kg hidrogén.

2012. jan. 4. 22:11