Fizika.10 m magasból szabadon esik egy 0,4 kg tömegű golyó. A talajjal történő ütközés után 4 m magasságig emelkedik. A golyó elengedésétől a második ütközésig 3,6 s telt el. A levezetés kellene?

Határozzuk meg mekkora átlagos erőt gyakorol a golyó az ütközéskor a talajra, ha a közegelánellást elhanyagoljuk. (26,5N)

2015. júl. 5. 14:01
 1/2 anonim ***** válasza:
45%

Elemi példa, egyszerű képletbehelyettesítés. Definíciószerűen F=dI/dt=m*dv/dt.


Ahol nyílván dv=2*gyök(2gH) itt H=10m ill.

dt=3,6-gyök(2H/g)-gyök(2h/g) itt h=4m.


Igen egyszerű, csak ki kell nyitani a fv. táblát.

2015. júl. 5. 16:49
 2/2 anonim ***** válasza:
Nincs megadva az ütközések időtartama, így értelmetlen a kérdés. Annyira sajnos nem egyszerű. Sőt, ha a kölcsönhatás erősségét az átlagos erővel akarjuk jellemezni/megadni, akkor az első és a második ütközés időtartama nem is egyforma, mert az impulzusváltozás sem az, lévén az ütközés részben rugalmatlan a megadott adatok alapján.
2015. júl. 8. 23:03