Határozzuk meg mekkora átlagos erőt gyakorol a golyó az ütközéskor a talajra, ha a közegelánellást elhanyagoljuk. (26,5N)2015. júl. 5. 14:01
1/2 anonim válasza:
Elemi példa, egyszerű képletbehelyettesítés. Definíciószerűen F=dI/dt=m*dv/dt.
Ahol nyílván dv=2*gyök(2gH) itt H=10m ill.
dt=3,6-gyök(2H/g)-gyök(2h/g) itt h=4m.
Igen egyszerű, csak ki kell nyitani a fv. táblát.
2/2 anonim válasza:
Nincs megadva az ütközések időtartama, így értelmetlen a kérdés. Annyira sajnos nem egyszerű. Sőt, ha a kölcsönhatás erősségét az átlagos erővel akarjuk jellemezni/megadni, akkor az első és a második ütközés időtartama nem is egyforma, mert az impulzusváltozás sem az, lévén az ütközés részben rugalmatlan a megadott adatok alapján.