2015. jún. 23. 12:07
1/3 anonim válasza:
a1=11
d=2
an=99
an=a1+(n-1)d----> ebből kiszámolod az n-t
Sn=((a1+an)/2)*n
2/3 anonim válasza:
a 2-jegyű páratlan számok különbsége 2. Az első ilyen szám a 11, az utolsó a 99. 99=11+2(n-1)/ebből
99=11+2n-2
99=2n+9
90=2n/és ebből
n=45.
De ezt egyszerűbben is ki tudod számolni: 10-től 99-ig 90 db kétjegyű szám van, a páros számok különbsége megegyezik a páratlan számok különbségével(d=2), tehát a 90-et elosztod 2-vel és megkapod, hány 2-jegyű páratlan szám van.
Ezután már ki tudod számolni: 45(11+99)/2=(45x110)/2=4950:2=2975