Mennyi a kétjegyű páratlan számok összege?

2015. jún. 23. 12:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

a1=11

d=2

an=99

an=a1+(n-1)d----> ebből kiszámolod az n-t

Sn=((a1+an)/2)*n

2015. jún. 23. 13:44
 2/3 anonim ***** válasza:

a 2-jegyű páratlan számok különbsége 2. Az első ilyen szám a 11, az utolsó a 99. 99=11+2(n-1)/ebből

99=11+2n-2

99=2n+9

90=2n/és ebből

n=45.


De ezt egyszerűbben is ki tudod számolni: 10-től 99-ig 90 db kétjegyű szám van, a páros számok különbsége megegyezik a páratlan számok különbségével(d=2), tehát a 90-et elosztod 2-vel és megkapod, hány 2-jegyű páratlan szám van.

Ezután már ki tudod számolni: 45(11+99)/2=(45x110)/2=4950:2=2975

2016. jún. 9. 10:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Tévedtem, az összeg 2475!
2016. jún. 9. 16:32