Evelin002 kérdése:

Egy kétjegyű szám és megfordítottjának összege lehet négyzetszám? ><

Ha igen, akkor példát is légyszi:) Köszi előre is

2015. ápr. 20. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

11(a+b)=n^2

29,92

38,83

.

.

.

2015. ápr. 20. 19:00
 2/6 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm :)
2015. ápr. 20. 19:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Továbbá

47, 74

56, 65

2015. ápr. 20. 19:48
 4/6 anonim ***** válasza:
És a fentieken kívül más nem lehet, mert (a + b)-nek oszthatónak kell lennie 11-gyel, tehát más megoldáshoz legalább 22-nek kéne lennie, de legfeljebb 18 lehet.
2015. ápr. 20. 19:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az oszthatóság itt rossz feltétel, mert pl. 22*11 vagy 33*11 nem négyzetszám.

A 11(a + b) szorzat csak akkor lehet négyzetszám, ha az (a + b) összeg 11-nek páratlan számú hatványa: 11^1, 11^3, 11^5 stb.

2015. ápr. 20. 22:29
 6/6 anonim ***** válasza:

Valóban nem szigorú feltétel, de elégséges, tehát nem rossz.


> „A 11(a + b) szorzat csak akkor lehet négyzetszám, ha az (a + b) összeg 11-nek páratlan számú hatványa:”

Ez nem igaz, például akkor is négyzetszám lesz, ha a + b = 44.


Ha nagyon precízkedni akarunk, akkor azt kell mondani, hogy az (a + b) prímtényezős felbontásának 11-et a páratlanadik, minden más tényezőt a párosadik hatványon kell tartalmaznia.

2015. ápr. 20. 22:34