Mikuska Tamás kérdése:

Hogy lehet kiszámolni egy szabályos háromszög Kerületet és Teruletet ha csak a magassága van megadva?


2015. jún. 4. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Könnyen.
2015. jún. 4. 14:35
 2/3 anonim ***** válasza:
82%
A magasságról tudjuk, hogy m= 1/2×gyök3×a, ebből a oldal megvan, megszorzod hárommal, megvan a kerület, illetve megszorzod a magassággal, elosztod kettővel és kész a terület is.
2015. jún. 4. 14:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát lehet, hogy tudjuk, de ha mégsem, Heron-képletet felírhatjuk, ami meglehetősen egyszerű lesz hiszen minden oldal egyforma: T=1/4*sqrt(3a*a*a*a)=sqrt(3)/4*a^2 illetve T=m*a/2 ez utóbbi minden háromszögre igaz.
2015. jún. 5. 20:23