Hogyan tudom kiszámolni az alábbi háromszög oldalainak hosszát?

Derékszögű háromszög, melynek a két befogója egyenlő hosszú, a háromszög átfogójára merőleges oldal hossza 7 mm. Mekkora a két befogó?
2015. ápr. 10. 16:22
 1/5 Vree ***** válasza:

Ez csak nem okoz nehézséget? Sima Pitagorasz-tétel.


a^2+b^2=c^2

de esetedben a és b ugyanaz, tehát


a^2+a^2=c^2


2*a^2=c^2


c-t meg már tudod.


Valójában rájöhetsz egy egyszerű szabályra: ilyen háromszögeknél ha az átfogó c, akkor a két befogó mindig gyök 2 * c.


Ha még mindig nem világos, rajzolj fel egy háromszöget. Az átfogója 1, a két befogója gyök 2.

Az oldalak aránya mindig ugyanakkora marad, akárhánnyal sorzod fel 1-et.

2015. ápr. 10. 16:29
 2/5 Vree ***** válasza:

*Ha még mindig nem világos, rajzolj fel egy háromszöget. Az átfogója gyök 2, a két befogója 1.


elírtam :)

2015. ápr. 10. 16:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha derékszögű és a két rövidebb (befogó) oldala ugyanakkora, akkor az egy négyzet fele. Mekkora egy négyzet átmérője az oldalaihoz képest? Gyök 2.


Viszont! Ebben az esetben nem létezhet a leírásban említett "a háromszög átfogójára merőleges oldal"

(Derékszögű háromszögben a derékszöggel szemközti oldal.)

2015. ápr. 10. 17:06
 4/5 |Orfeusz| ***** válasza:

"a háromszög átfogójára merőleges oldal hossza 7 mm"

Az átfogóra nem lehet merőleges oldal. A befogók 7mm-esek, nem?

2015. ápr. 10. 17:08
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek
2015. ápr. 10. 18:39