2015. márc. 3. 17:11
1/3 anonim válasza:
Egy ódalra azt mondod, hogy monnyuk 10 centi, sinus tétellel kiszámolod a másik két ódalt, az adott,és az így kapott kerület arányával kiszámolod a tényleges ódalhosszakat.
2/3 anonim válasza:
Ugyanaz picit másképp.
Legyen
K - a háromszög kerülete
α, ß, γ - a háromszög szögei
a, b, c = ? - a háromszög oldalai
A háromszög kerülete
K = a + b + c
A szinusz tételekből
a/c = sinα/sinγ
a = c*sinα/sinγ
b/c = sinß/sinγ
b = c*sinß/sinγ
Ezekkel a kerület
K = c*sinα/sinγ + c*sinß/sinγ + c
Kiemelés után
K = c*(sinα/sinγ + sinß/sinγ + 1)
A zárójelben összevonva
K = c*(sinα + sinß + sinγ)/sinγ
ebből
c = K*sinγ/(sinα + sinß + sinγ)
A
K/(sinα + sinß + sinγ) = Q
konstanst bevezetve
c = Q*sinγ
========
valamint
a = Q*sinα
========
b = Q*sinß
========
DeeDee
**********
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2015. márc. 5. 13:40