Killer97 kérdése:

Hogyan kell kiszámolni egy általános háromszög oldalait, ha adottak a szögek és a háromszög kerülete?

2015. márc. 3. 17:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy ódalra azt mondod, hogy monnyuk 10 centi, sinus tétellel kiszámolod a másik két ódalt, az adott,és az így kapott kerület arányával kiszámolod a tényleges ódalhosszakat.
2015. márc. 3. 17:47
 2/3 anonim ***** válasza:

Ugyanaz picit másképp.


Legyen

K - a háromszög kerülete

α, ß, γ - a háromszög szögei

a, b, c = ? - a háromszög oldalai


A háromszög kerülete

K = a + b + c


A szinusz tételekből

a/c = sinα/sinγ

a = c*sinα/sinγ


b/c = sinß/sinγ

b = c*sinß/sinγ


Ezekkel a kerület

K = c*sinα/sinγ + c*sinß/sinγ + c

Kiemelés után

K = c*(sinα/sinγ + sinß/sinγ + 1)

A zárójelben összevonva

K = c*(sinα + sinß + sinγ)/sinγ

ebből

c = K*sinγ/(sinα + sinß + sinγ)


A

K/(sinα + sinß + sinγ) = Q

konstanst bevezetve

c = Q*sinγ

========

valamint

a = Q*sinα

========

b = Q*sinß

========


DeeDee

**********

2015. márc. 3. 18:50
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2015. márc. 5. 13:40