Kösz előre2015. máj. 28. 17:19
1/1 anonim válasza:
Cos-tételekkel ki tudod számolni a 9 cm-es átlónak a 4, ill. 5 cm-es oldallal bezárt szögét:
6^2=4^2+9^2-2*4*9*cos(alfa)
alfa= 32,09 fok
7^2=9^2+5^2-2*9*5*cos(béta)
béta=50,70 fok
A behúzod a keresett átlót, akkor kapsz egy háromszöget, melynek oldalai 4 cm, 5 cm és x cm, és az x-szel szemközti szöge = alfa + béta = 82,79 fok
Erre a háromszögre felírsz egy újabb cos-tételt:
x^2=4^2+5^2-2*4*5*cos 82,79
x = 6 cm a keresett átló hossza.