Matematikában (táblázat szerűen) ezt hogyan tudjuk megoldani?


5kg 8%-os sósavoldatunk van. Mennyi sót adjunk hozzá, ha 11%-os oldatot szeretnénk kapni?

Előre is köszönöm a segítséget! :)



2015. máj. 26. 14:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Már nem azért, de ha a sósavat "megsózzuk", attól nem lesz töményebb az oldat. Nem sóoldat van a feladatban?
2015. máj. 26. 15:26
 2/3 anonim ***** válasza:

táblázattal úgy, hogy felírod, hogy 5kg sósav oldat ha 8,11 %os akkor hány g sót tartalmaz és a különbségük lesz a megoldás


de egyébként keverni szokás


m1*w1+m2*w2=(m1+m2)*w3


5*8+m2*100=(5+m2)*11

40+100m2=11m2+55

89m2=15

m2=0,1685kg


ennyi sót kell keverni hozzá (mondjuk ammónium-kloridot ha már só)

2015. máj. 26. 15:26
 3/3 anonim ***** válasza:

1#


matematikai feladat, ne haragudjunk nagyon rájuk

amúgy írtam, hogy ha ammónium-kloridot teszel bele akkor annak hasonló hatása van mintha HCl-el töményítenéd

2015. máj. 26. 15:27