5kg 8%-os sósavoldatunk van. Mennyi sót adjunk hozzá, ha 11%-os oldatot szeretnénk kapni?
Előre is köszönöm a segítséget! :)
2015. máj. 26. 14:52
1/3 anonim válasza:
Már nem azért, de ha a sósavat "megsózzuk", attól nem lesz töményebb az oldat. Nem sóoldat van a feladatban?
2/3 anonim válasza:
táblázattal úgy, hogy felírod, hogy 5kg sósav oldat ha 8,11 %os akkor hány g sót tartalmaz és a különbségük lesz a megoldás
de egyébként keverni szokás
m1*w1+m2*w2=(m1+m2)*w3
5*8+m2*100=(5+m2)*11
40+100m2=11m2+55
89m2=15
m2=0,1685kg
ennyi sót kell keverni hozzá (mondjuk ammónium-kloridot ha már só)
3/3 anonim válasza:
1#
matematikai feladat, ne haragudjunk nagyon rájuk
amúgy írtam, hogy ha ammónium-kloridot teszel bele akkor annak hasonló hatása van mintha HCl-el töményítenéd