Segítene valaki ebben a (10. o) matek példában?


[link]

az utolsó feladatról van szó


Itt a megoldása, az a kérdésem, hogy hogyan kaptuk azt a kéken bekarikázott részt?

[link]


2015. máj. 20. 19:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyszerűen közös nevezőre kell hozni mind a nevezőben, mind a számlálóban a törteket, hogy össze lehessen őket adni.

Számláló, ahol a közös nevező a^2*b^2

1/a^2 + 1/b^2 = (b^2+a^2)/(a^2*b^2)

Nevező:

1/a + 1/b = (b+a)/(a*b)

2015. máj. 20. 19:31
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :)
2015. máj. 21. 01:54