Tudna vki segíteni ebben a matek példában x2+y2=25 x2+2y2=41?


2013. febr. 12. 09:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Vond ki egyik egyenletet a másikból, onnan mennie kell.
2013. febr. 12. 09:18
 2/4 anonim ***** válasza:

x=3

Y=4


Virágokat az öltözőmbe!

2013. febr. 12. 09:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem érdemled meg, mert csak fél megoldást közöltél :)


Vond ki egymásból a két egyenletet, akkor az marad, hogy y^2=16 (vagy -y^2=-16, attól függően, hogy melyiket vonod ki melyikből, persze az eredményen nem változtat). Ebből kijön, hogy y=4 vagy y=-4, ezeket az értékeket kell valamelyik egyenletbe visszahelyettesíteni:


x^2+y^2=25-be behelyettesítjük y=4-et:

x^2+4^2=25

x^2+16=25

x^2=9, ebből x=3 vagy x=-3


Ha -4-et helyettesítesz be, ugyanez lesz a megoldás (mivel (-4)^2=16)


Tehát 4 pár megoldást kaptunk: (-3;-4); (-3;4); (3;-4); (3;4), ahol az első koordináta az x, a második az y értéke.

2013. febr. 12. 10:20
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszi a segítséget :D
2013. febr. 12. 11:23