Valaki segítene nekem ebben a matek példában? Ami hosszabban így fest

számítsa ki az y=-2x+3 és a 4x-y+9=0 egyenletű egyenesek metszéspontjának koordinátáit.

2014. aug. 21. 17:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Az y=-2x+3 egyenletet behelyettesíted a 4x-y+9=0 egyenletbe, az y helyére. Ez egy sima elsőfokú egyenlet, megkapod x értékét. Ezután ezt az x-et behelyettesíted akármelyik egyenletbe, és megkapod az y értékét is.
2014. aug. 21. 17:18
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez egy kétismeretlenes egyenletrendszer, melynek megoldása a metszéspont koordinátáit adja.

Az első egyenlet y értékét behelyettesíted a második egyenletbe:

4x-(2x+3)-9=0

4x-2x-3-9=0 felbontom a zárójelet és összevonom az x-es tagokat valamint a konstansokat

2x-12=0 rendezem az egyenletet

2x=12 mindkét oldalt elosztom 2-vel

x=6


A kapott x értéket behelyettesítem az első egyenletbe

y= 2*6+3

y=15

2014. aug. 21. 17:19
 3/8 anonim ***** válasza:

#3

Az y=-2x+3 (mínusz 2x!), tehát a behelyettesítés így helyes:

4x-(-2x+3)+9=0

2014. aug. 21. 17:21
 4/8 anonim ***** válasza:

4x-(-2x+3)+9=0


4x+2x+3+9=0


6x+12=0/-12

6x=-12/:6

x=(-2)


y=-2*-2+3

y=4+3

y=7

2014. aug. 21. 18:04
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez sem jó, Te pedig a zárójel felbontásánál vétettél egy előjelhibát.

6x+6=0

2014. aug. 21. 18:06
 6/8 anonim ***** válasza:

4x-(-2x+3)+9=0


4x+2x-3+9=0


6x+6=0


6x=-6/:6

x=-1


y=(-2)*(-1)+3=2+3=5


y=5


Ell:

4*(-1)-5+9=0


-9+9=0

0=0


Megoldás helyes.

2014. aug. 21. 18:07
 7/8 anonim ***** válasza:

Rájöttem

közben

2014. aug. 21. 18:07
 8/8 anonim ***** válasza:
kettes vagyok, nagyon elnéztem, a 2x előtt nem vettem észre a negatív előjelet! Súlyos hiba!!
2014. aug. 21. 18:42