számítsa ki az y=-2x+3 és a 4x-y+9=0 egyenletű egyenesek metszéspontjának koordinátáit.2014. aug. 21. 17:06
1/8 anonim válasza:
Az y=-2x+3 egyenletet behelyettesíted a 4x-y+9=0 egyenletbe, az y helyére. Ez egy sima elsőfokú egyenlet, megkapod x értékét. Ezután ezt az x-et behelyettesíted akármelyik egyenletbe, és megkapod az y értékét is.
2/8 anonim válasza:
Ez egy kétismeretlenes egyenletrendszer, melynek megoldása a metszéspont koordinátáit adja.
Az első egyenlet y értékét behelyettesíted a második egyenletbe:
4x-(2x+3)-9=0
4x-2x-3-9=0 felbontom a zárójelet és összevonom az x-es tagokat valamint a konstansokat
2x-12=0 rendezem az egyenletet
2x=12 mindkét oldalt elosztom 2-vel
x=6
A kapott x értéket behelyettesítem az első egyenletbe
y= 2*6+3
y=15
3/8 anonim válasza:
#3
Az y=-2x+3 (mínusz 2x!), tehát a behelyettesítés így helyes:
4x-(-2x+3)+9=0
4/8 anonim válasza:
4x-(-2x+3)+9=0
4x+2x+3+9=0
6x+12=0/-12
6x=-12/:6
x=(-2)
y=-2*-2+3
y=4+3
y=7
5/8 anonim válasza:
Ez sem jó, Te pedig a zárójel felbontásánál vétettél egy előjelhibát.
6x+6=0
6/8 anonim válasza:
4x-(-2x+3)+9=0
4x+2x-3+9=0
6x+6=0
6x=-6/:6
x=-1
y=(-2)*(-1)+3=2+3=5
y=5
Ell:
4*(-1)-5+9=0
-9+9=0
0=0
Megoldás helyes.
8/8 anonim válasza:
kettes vagyok, nagyon elnéztem, a 2x előtt nem vettem észre a negatív előjelet! Súlyos hiba!!