Ha szépen megkérlek segítesz nekem? (matek)


meg kell oldani az egyenleteket, egyenlőtlenségeket.. az alaphalmaz a Q!


(x-1)·(-3)< 2


4·(x+5)> 4


-3·(y-5)-2≤7


3·(x+2)+5≥10


2010. febr. 23. 22:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

1. feladat: x eleme a Q-nak


(x-1)*(-3)<2 /felbontom a zárójelet úgy hogy minden tagot szorzok -3 -al


-3x+3<2 / -3

-3x<-1/ :-3 (a reláció megfordul, mert neg. az osztó)

x>1/3

2010. febr. 24. 11:45
 12/16 anonim ***** válasza:

2. feladat: x eleme a Q-nak


4*(x+5)>4 / felbontom a zárójelet

4x+20>4 / -20

4x>-16 / :4

x>-4

2010. febr. 24. 11:47
 13/16 anonim ***** válasza:

3. feladat: x eleme a Q-nak


-3*(y-5)-2<=7 / felbontom a zárójelet

-3y+15-2<=7 / egyszerűsítek

-3y+13<=7 / -13

-3y<=-6 / :-3 (megfordul a reláció, mert neg. az osztó)

y>=2

2010. febr. 24. 11:51
 14/16 anonim ***** válasza:

4. feladat: x elem a Q-nak


3*(x+2)+5>=10 / felbontom a zárójelet

3x+6+5>=10 / egyszerűsítek

3x+11>=10 / -11

3x>=-1 /:3

x>= -1/3 (minusz egyharmad)

2010. febr. 24. 11:54
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy tegnap adták meg, miből írtok, és azt sem hiszem, hogy ha megkérded a tanárt, akkor a fejedet beleveri a táblába.
2010. febr. 24. 18:10
 16/16 A kérdező kommentje:
tegnap keresztanyum elmagyarázta szóval felfogtam...
2010. febr. 25. 14:12
1 2