Ha szépen megkérlek segítesz nekem? (matek)


meg kell oldani az egyenleteket, egyenlőtlenségeket.. az alaphalmaz a Q!


(x-1)·(-3)< 2


4·(x+5)> 4


-3·(y-5)-2≤7


3·(x+2)+5≥10


2010. febr. 23. 22:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mit nem értesz rajta egész pontosan? Ez mind elsőfokú egyenlőtlenség. Felbontod a zárójelet, rendezed az egyenletet x-re és kész vagy, illetve ellenőrzöd, hogy a megoldás eleme-e a megadott alaphalmaznak.
2010. febr. 23. 22:31
 2/16 A kérdező kommentje:
tudom mi a munkamenet.. de egyszerűen képtelen vagyok rá..
2010. febr. 23. 22:34
 3/16 anonim ***** válasza:
69%
De most mi, 2 egyjegyű számot összeszorozni? Megírni ugyan senki nem fogja helyetted.
2010. febr. 23. 22:38
 4/16 A kérdező kommentje:
kösz szépen.. igazán segítőkészek vagytok.. nehogy segítsetek.. még a végén megértem..
2010. febr. 23. 22:43
 5/16 anonim ***** válasza:
Én sem értem ezen mit nem értesz, hány éves vagy?
2010. febr. 23. 22:54
 6/16 anonim válasza:

x<-5

x>20

y≤9

x≥3


leírhatnád mit nem értesz rajta, akkor talán el is magyarázná valaki és normálisabb válaszokat kapnál

2010. febr. 23. 23:19
 7/16 anonim ***** válasza:

Megcsinalom neked az elsot magyarazattal, indulj el a logikaval:

(x-1)*(-3)<2 - eloszor elvegezzuk a szorzast

-3x+3<2 - megvaltoztak az elojelek, mivel negativval szoroztunk

-3x<-1 - a +3-at atvittem a masik oldalra, hogy csak az ismeretlen alljon az egyik oldalon(kivontam egyet mindket oldalbol)

x>1/3 - elosztottam -3-al, hogy megkapjam az x erteket es megfordul a relacios jel, mert negativval osztottam

2010. febr. 23. 23:25
 8/16 anonim ***** válasza:
A 23:19-est kerdeznem, neked hogy jottek ki ezek a megoldasok..?
2010. febr. 23. 23:30
 9/16 A kérdező kommentje:
én tulajdonképpen még azt sem értem hogy mínusszal hogy szorzunk vagy hogy kellene felbontani a zárójelet.. hogy vonjak össze.. a tanár elmagyarázta de akkor sem értem.. most fogunk témazárót írni de a tanár nem akar segíteni..
2010. febr. 23. 23:33
 10/16 anonim ***** válasza:

Minusszal ugy szorzunk, mint egy barmilyen masik szammal, csak megvaltozik a szam elojele.

pl 3*(-3)= -9

-3 * (-3)= 9

A zarojelet ugy kell felbontani szorzasnal, hogy minden tagot minden taggal szorzol. Pl (2-x)*5 = 2*5-5*x=10-5x

vagy (2-x)(5-y) =2*5 - 5*x - 2*y + y*x

2010. febr. 23. 23:45
1 2