Hogyan lehet ezt az egyenletet komplex számoktól mentesíteni?

3*exp(5t)*cos(3t)+i*4*exp(5x)*sin(3t)

2015. ápr. 24. 10:28
 1/4 bongolo ***** válasza:
Ez nem egyenlet.
2015. ápr. 24. 14:21
 2/4 A kérdező kommentje:
y(t)=3*exp(5t)*cos(3t)+i*4*exp(5t)*sin(3t)
2015. ápr. 24. 14:34
 3/4 bongolo ***** válasza:

Ez se igazán egyenlet...

Nem tiszta, mi a feladat. Talán ilyesmi?

= e^(5t)·(3·cos(3t) + i·4·sin(3t))

= e^(5t)·[(3.5·cos(3t) + i·3.5·sin(3t)) - (0.5·cos(3t) - i·0.5·sin(3t))]

= e^(5t)·[3.5·e^(3it) - 0.5·e^(-3it)]

= 3.5·e^((5+3i)t) - 0.5·e^((5-3i)t)


Persze ez komplex maradt, de ha egyszer komplex, nem lehet komplexteleníteni...

2015. ápr. 24. 22:10
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi
2015. ápr. 27. 23:18