a kapcsos zárójel abszolút értéket jelöl a kérdésben.2015. márc. 9. 19:04
1/3 anonim válasza:
Az abszolút értéket általában |.|-vel jelölik.
/A karaktert megtalálod a W és bal Alt együttes megnyomásával./
Tehát |z|=gyök(a^2+b^2) BKL gyök(2)|z|>=|a|+|b|, azaz gyök(2)*gyök(a^2+b^2)>=|a|+|b| <=> 2(a^2+b^2)>=a^2+b^2+2|ab|. Ezt tovább rendezve eljutunk (a^2+b^2-2|ab|)>=0 egyenlőtlenséghez, ami viszont igaz állítást ad, ugyanis (|a|+|b|)^2>=0. Egyenlőség akkor állhat fenn, ha a=b=0, azaz z=0 Sz. Gy.
2/3 anonim válasza:
Bocsi! A karaktert megtalálod a W és a job Alt (Alt Gr) együttes megnyomásával. Sz. Gy.
3/3 anonim válasza:
Bocsi! Még egy hiba. (|a|-|b|)^2>=0. Egyenlőség akkor állhat fenn, ha |a|=|b| Sz. Gy.