Ezt, hogy kell megoldani. (cosx+sinx) / (cosx-sinx) >0?

Mi azt írtuk fel,hogy.....(cosx+sinx)(cosx-sinx)>0............ez nekem nem világos.....ezt,hogy írhattuk fel....ezt fejtsétek ki léci....talán azért mert ha pozitívat szorzok pozitívval; illetve negatívat negatívval akkor POZITÍV lesz az eredmény és ez szorzásra ugyanúgy érvényes?........

2015. jan. 14. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:
hányados akkor pozityv, ha a számláló és a nevező előjele megegyezik.. 2 pár egyenlet: +/+ és -/-
2015. jan. 14. 19:40
 2/6 anonim ***** válasza:

Igazad van, a megadott szorzatos egyenlőtlenség pont akkor lesz igaz mint az eredeti feladat, viszont a szorzattal egyszerűbb dolgozni.

Elvégzed a szorzást; nevezetes azonosság; trigonometrikus Pitagorasz tétel és kapsz is egy eredményt a cosx-re.

2015. jan. 14. 19:55
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz ez mindenképpen:

[link]

2015. jan. 14. 20:05
 4/6 anonim ***** válasza:
3. Szuper, hogy ábrázoltad és ábrázolni tényleg nehéz, de itt nem az a feladat. Nyilván akkor oldunk meg egyenlőtlenséget geometrikusan, ha egyszerűbb. Itt nem az, úgyhogy marad az algebra - úgy pedig kb. 6-7 sor.
2015. jan. 14. 21:36
 5/6 anonim ***** válasza:

4 !

Én nem megoldottam a linkelt ábrán, hanem ellenőriztem az eredményt. Megoldás menetét az előttem válaszoló nagyszerűen leírta.

Az ábra csak egy-két kérdést vet fel:

- a szorzásra való visszavezetés a szakadásokat nem látja,

- az eredményként kapott "tangens" görbék egy másik megoldást is sugallnak.

2015. jan. 14. 22:29
 6/6 anonim ***** válasza:

Az ábra csak egy-két kérdést vet fel:

- a szorzásra való visszavezetés a szakadásokat nem látja,



Itt ugye a

signum((cosx+sinx) / (cosx-sinx) ) és a

signum((cosx+sinx) * (cosx-sinx) )


függvényeket hasonlítjuk össze.

Azt mondhatjuk, hogy mindenhol egyenlő, kivéve, ahol az elsőnek szakadása van, mert ott a második 0 értéket vesz fel.


Ez nem annyira érdekes :)



- az eredményként kapott "tangens" görbék egy másik megoldást is sugallnak.



Ez már érdekesebb.

Találtam egy jó kis összefüggést, [link]


Ez alapján a tört

cos (x-pi/4) / cos(x+pi/4) alakban írható, ami valóban tg (x+pi/4)


Ami úgy látható be, hogy átalakítjuk a számlálót.


cos (x-pi/4) = cos [-(x-pi/4)] = cos (pi/4-x)


És felhasználjuk, hogy cos (x) = Sin ( pi/2-x), ezért


cos (pi/4-x) = sin [pi/2 - (pi/4-x)] = sin (x + pi/4)

2015. jan. 15. 11:53