Valaki segíene ezekben a fizika feladatokban lécci?


Hamarosan dolgozatot írunk, és ezeket a feladatokat nem tudom megcsinálni:



A 2x10a4.en N/C térerősségű mezőven lévő elektromosan feltöltött porszemre 6,4x10a-13.ikon N elektromos erő hat. Hány elektron töltéséel rendelkezik a porszem?


Homogén mezőben 0.01 C töltés mozog. A térerősség 10a6.on V/m. Mekkora utat tett meg a töltés a térerősség irányában, ha a munka 10 J? Mekkora a feszültség a kiindulási és a végpont között?


Egy légmagos síkkondenzátor lemezei 25 cm2 területűek, távolságuk 8 cm. A lemezen 36, 1 kV feszültség van. Mennyi töltés van mindegyik lemezen?


Egy pontszerű, 3 mikroC töltéstöl 2, 3 cm-re egy porszem található. Hány elektron töltésével rendelkezik a porszem, ha a közöttük kialakulò elektromos erő 10a-4.en N?



Előre is köszönet a válaszokért!



2015. ápr. 23. 18:39
 1/1 Tom Benko ***** válasza:

1; F=QE, az elektron töltését meg a négyjegyűben keresd.

2; W=QE\Delts s, U=E\Delts s

3; C=\frac{\varepsilon A}{d}, Q=CU

4; F=\frac{Q_1Q_2}{4\pi \varerpsilon r^2}

[link] segít értelmezni.

2015. ápr. 24. 07:58