Aki otthon van a fizikába segítene ezekben a feladatokban?
1.Legalább mekkora kezdősebességgel kellene egy követ a Föld felszínén függőlegesen feldobni, hogy többé ne essen vissza (a közegellenállást hanyagoljuk el)?
2.Vízszintes rezgés csúszási súrlódással->határozd meg az egymást követő maximális kitéréseket - a munkatétel segítségével
3.cos2(ωt) ill. sin2(ωt) hosszú időre vett átlaga = ? (integrálással kiszámolni!)
1; Vedd figyelembe a gravitációs mező potenciális energiáját, innentől nem nehéz. (A végtelenben vedd fel a zéruspontot!)
2; A rendszer összes energiáját a súrlódás csökkenti, ez meg csak az amplitúdótól függ.
3; Ja, integráltok is? Akkor az előzőt írd fel, mint diffegyenlet, úgy könnyebb. Egyébként \frac{1}{T}\int\limits_{0}^{T}\cos^2(\omega t)\mathrm{d}t
Milyen népszerűek itt gyakorin Kürti feladatai :P
Előző válaszoló, ki tudnád fejteni részletesebben? Feltételezem, hogy a kérdést kiíró évfolyamtársam és én sem vagyunk képben fizikából szinte egyáltalán.
1; A gravitációs potenciál \frac{1}{r} alakú. A mező munkája két pont között a pontbeli potenciálok különbsége. Ha azt akarjuk, hogy a kő ne térjen vissza, akkor az egyik pont a végtelenben lesz.
2; W=\int\limits_{1}^{2}\mathrm{d}E. Az energia kifejezése: \frac{Dy^2+mv^2}{2}, a súrlódásé \mu mg\Delta y. A kitérés akkor áll le, amikor a súőrlódási munka megegyezik a rendszer energiájával. (Vegyük észre, hogy ekkor még van a rendszerben potenciális energia, tehát a rendszer amplitúdója csökken, de a rezgés nem áll le.)
3; Ezt már írtam, egyszerűen neki kell állni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!