Valaki segítene fizika feladatokban?


Előre is köszönöm.


Egy mozgólépcsőn utazó ember 3 perc alatt ér fel a metró alagútból a felszínre.

a.) Milyen hosszú a mozgólépcső, ha a haladási sebesség 2m/s?

b.) Ha ugyanez az ember a mozgólépcsőhöz viszonyítva 4m/s sebességgel futva halad fölfelé, mennyi idő alatt képes felérni?


Egy kerékpáros álló helyből indulva, 5s múlva eléri a 18 km/h sebességet, majd leszáll a kerékpárról és egyenletes 2m/s sebességgel visszaballag a kiindulási helyére.

a.) Mekkora utat tett meg összesen?

b.) Mennyi ideig mozgott összesen?


Repülős bemutatón ejtőernyős ugratást hajtanak végre. Az egyik ugró, még szabadesés közben, egy adott magasságon 5m/s sebességgel, egy másikon már lejebb, 20m/s sebességgel zuhan.

a.) Mennyi idő telik el a két pont között, illetve milyen távolságra vannak ezek egymástól?

b.) Mekkora lenne földet éréskor a sebessége, ha nem nyílna ki az ernyője és az ugrás teljes magassága 300m?



2014. okt. 28. 16:28
 1/4 anonim válasza:

1. a,

t= 3min = 180 s

v= 2m/s

s= v*t = 360 m


1. b,

s= 360 m

v= 4 m/s

t= s/v = 90 s


2. a,

t= 5s

v= 18 km/h = 5 m/s

s= 25 m -> 25*2=50m oda-vissza

2. b,

1. szakasz : 5 s

2. szakasz : s= 25 m v= 2 m/s t= 12,5 s

Összesen: 17,5 s


3.

h= 300 m

v1= 5 m/s v2= 20 m/s

t1=t2


garanciát azért nem vállalok ;)

2014. okt. 28. 21:00
 2/4 anonim ***** válasza:

1. b, (szerintem a mozgólécső is halad ezért a két sebesség összeadódik)

s= 360 m

v= 6 m/s

t= s/v = 60 s



2. a,

t1= 5s

v0= 0 m/s

v= 18 km/h = 5 m/s

s/2= ((v0+v)*t)/2 = 12,5 m

s(oda-vissza út) = 25 m


2. b,

t1= 5 s

v2= 2 m/s

s/2= 12,5 m

t2= s/v2 = 6,25 s

t = t1+t2 = 11,25 s



3. a.

v1= 5 m/s

v2= 20 m/s

a= 10 m/s

v= (v2-v1)= 15 m/s

t= v/a= 1,5 s


3. b

s(h)= 300m

a= 10 m/s s= (a*t^2)/2 ebből kifejezve t-t

t= 7,45 s

v= a*t = 74 m/s^2

2014. okt. 29. 08:50
 3/4 anonim ***** válasza:
Most nézem a 3.b-nél a mértékegység m/s nem pedig m/s^2.
2014. okt. 29. 17:37
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Azokat vettem észre, hogy az első válaszoló 2. feladata a jó, viszont a második válaszoló 3. feladata nem. Sajnos ebben nem vagyok teljesen biztos, ezért szeretnék esetleg másokat megkérdezni, ők hogy gondolják?

Most tanultuk a sebesség, út, valamint a Galilei egyenletet, amelyik közül valamelyiket használni kell a 3. feladatban.

(9.o fizika)

2014. nov. 3. 19:24