Matematika feladatok közép szinten?


1.) Oldja meg az egyenletet a valós számok halmazán!


- x²-25=0


2.) Egy egyenlő szárú háromszög alapja 5 cm, a szára 6 cm hosszú. Hány fokosak a háromszög alapon fekvő szögei ? A szögek nagyságát egész fokra kerekítve adja meg!

Válaszát indokolja!


3.) Oldja meg a valós számok halmazán a sin x = 0 ha -2π≤x≤2π ?


4.) Egy 17 fős csoport matematika témazáró dolgozatának értékelésekor a tanár a következő információkat közölte:


Mind a 17 dolgozatot az 1-es, a 2-es, a 3-as, a 4-es, és az 5-ös jegyek valamelyikével osztályozta.

A jegyek mediánja 4, módusza 4, terjedelme 4 és az átlaga (két tizedes jegyre kerekítve) 3,41.


Döntse el, hogy az alábbi állítások közül melyik igaz, illetve hamis!

A: A dolgozatoknak több mint a fele jobb hármasnál.

B: Nincs hármasnál rosszabb dolgozat.


Kérlek szépen titeket segítsetek ezen feladatok megoldásában! Köszönöm!



2015. ápr. 8. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Annyi fix, hogy az elsőnek nincs megoldása... nincs olyan valós szám, aminek a négyzete negatív lenne.
2015. ápr. 8. 22:28
 2/5 anonim ***** válasza:

Másodiknál mivel ismered mind a három oldalt ezért koszinusz tétellel kiszámíthatóak a szögek.


Harmadik: x=-2pi,-pi,0,pi,2pi

Ismered a szinusz függvényt, ahol metszi az x tengelyt ott lesz 0.

2015. ápr. 9. 03:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Az elsőt szerintem elírtad. Valamelyik középszintű feladatsorba ez benne van de így:

x^2-25=0

x^2=25 /gyök

x(1)=5 x(2)=-5

másik megoldás:

(x+5)(x-5)=0

A szorzat akkor 0 ha valamelyik tényező 0

x(1)=5 x(2)=-5

2015. ápr. 9. 09:01
 4/5 anonim ***** válasza:

1, x1=5i x2=-5i

2, 65.37568...=65 fok

3, -2Pi, -Pi, 0, Pi, 2Pi

4 A igaz, B hamis

2015. ápr. 9. 15:26
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. :)
2015. ápr. 9. 16:44