1,
A gyök12 és gyök11 különbsége nem egyenlő eggyel. Indoklás?
2,
Írjon olyan "a" és "b" irracionális számot, hogy az "a" a "b"-edikre emelve már racionális legyen! Indokoljon!
2015. jan. 20. 21:19
1/1 anonim válasza:
Tegyük fel, hogy gy(12)=gy(11)+1
Emeljük négyzetre mindkét oldalt:
12=11+2*gy(11)+1
12=12+2*gy(11)
0=2*gy(11)
Ez pedig nyilvánvalóan hamis, tehát mégsem igaz, hogy
gy(12)=gy(11)+1