Két érettségi közép/emelt szintű matek probléma (többi lent)?


1,

A gyök12 és gyök11 különbsége nem egyenlő eggyel. Indoklás?


2,

Írjon olyan "a" és "b" irracionális számot, hogy az "a" a "b"-edikre emelve már racionális legyen! Indokoljon!



2015. jan. 20. 21:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy gy(12)=gy(11)+1

Emeljük négyzetre mindkét oldalt:


12=11+2*gy(11)+1

12=12+2*gy(11)

0=2*gy(11)


Ez pedig nyilvánvalóan hamis, tehát mégsem igaz, hogy

gy(12)=gy(11)+1

2015. jan. 20. 21:33