(x^2 - y^2) - (x-y)

2014. nov. 4. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:

A következő nevezetes azonosságot kell használni:

(a + b)(a - b) = a^2- b^2

Tehát az első zárójel:

x^2 + y^2 = (x+y) * (x-y)


Tehát az általad leírt kifejezés:

(x+y) * (x-y) - (x-y)

Kiemelsz (x-y)-t

(x-y) * (x+y-1)

És ez már szorzat. :)


Érted? :)

2014. nov. 4. 22:17
 2/4 anonim ***** válasza:

x^2-x-y^2+y=x(x-1)-y(y+1)


Vagy (x+y)*(x-y)-(x-y)

Vagy (x-y)*(x+y-1)

Vagy x^2-x-(y-1)*y


Nekem a 3. a legszimpatikusabb :)

2014. nov. 4. 22:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Első elírtad a nevezetes szorzatot.

Az nem x^2 + y^2 = (x+y) * (x-y)

Hanem x^2-y^2

2014. nov. 4. 22:24
 4/4 anonim ***** válasza:

Bocsánat, tényleg! Inkább aludni kéne mennem.

Tehát helyesen x^2 - y^2 = (x+y) * (x-y)

2014. nov. 4. 22:27