(x^2 - y^2) - (x-y)2014. nov. 4. 22:10
1/4 anonim válasza:
A következő nevezetes azonosságot kell használni:
(a + b)(a - b) = a^2- b^2
Tehát az első zárójel:
x^2 + y^2 = (x+y) * (x-y)
Tehát az általad leírt kifejezés:
(x+y) * (x-y) - (x-y)
Kiemelsz (x-y)-t
(x-y) * (x+y-1)
És ez már szorzat. :)
Érted? :)
2/4 anonim válasza:
x^2-x-y^2+y=x(x-1)-y(y+1)
Vagy (x+y)*(x-y)-(x-y)
Vagy (x-y)*(x+y-1)
Vagy x^2-x-(y-1)*y
Nekem a 3. a legszimpatikusabb :)
3/4 anonim válasza:
Első elírtad a nevezetes szorzatot.
Az nem x^2 + y^2 = (x+y) * (x-y)
Hanem x^2-y^2
4/4 anonim válasza:
Bocsánat, tényleg! Inkább aludni kéne mennem.
Tehát helyesen x^2 - y^2 = (x+y) * (x-y)