Minden valós x esetén teljesül, hogy: (x+2)*(x+b)=(x^2)+cx+6. Számítsuk ki b és c értékét!
Nekem b=2.97 és c=4.89 jött ki, de nem vagyok biztos a megoldásban.
2014. okt. 23. 22:51
1/6 anonim válasza:
Minden valós x-re teljesül, tehát teljesül x = 0-ra és x = 1-re is:
x = 0: 2*b = 6, b = 3.
x = 1: 3*4 = 1 + c + 6, c = 5.
Másik megoldás:
x^2 + (b + 2)*x + 2*b = x^2 + c*x + 6.
Az együtthatóknak egyezniük kell a két kifejezésben:
2*b = 6, b = 3;
3 + 2 = 5 = c.
2/6 anonim válasza:
Hát nekem a 2 és az 5 jobban adja magát. Amit te írsz szerintem nem is jó.
4/6 anonim válasza:
most érettségiztem , de már annyit felejtettem hogy kiég az agyam ha ezt elolvasom xdxd sok sikert:D
5/6 anonim válasza:
Érdekelne, mégis hogy határoztad meg ezeket a számokat, mert te csak nagyon közeli értékeket adtál meg...
6/6 anonim válasza:
Biztos az x = 42π és az x = 54e helyen nézte a kifejezést, és aztán csak 2 tizedesjegyre pontosan számolt.