Jól csináltam a következő matek érettségis feladatot?


Minden valós x esetén teljesül, hogy: (x+2)*(x+b)=(x^2)+cx+6. Számítsuk ki b és c értékét!


Nekem b=2.97 és c=4.89 jött ki, de nem vagyok biztos a megoldásban.



2014. okt. 23. 22:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Minden valós x-re teljesül, tehát teljesül x = 0-ra és x = 1-re is:

x = 0: 2*b = 6, b = 3.

x = 1: 3*4 = 1 + c + 6, c = 5.


Másik megoldás:

x^2 + (b + 2)*x + 2*b = x^2 + c*x + 6.

Az együtthatóknak egyezniük kell a két kifejezésben:

2*b = 6, b = 3;

3 + 2 = 5 = c.

2014. okt. 23. 23:01
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát nekem a 2 és az 5 jobban adja magát. Amit te írsz szerintem nem is jó.
2014. okt. 23. 23:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Uppsz 3 és 5-t akartam írni
2014. okt. 23. 23:06
 4/6 anonim ***** válasza:
most érettségiztem , de már annyit felejtettem hogy kiég az agyam ha ezt elolvasom xdxd sok sikert:D
2014. okt. 23. 23:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Érdekelne, mégis hogy határoztad meg ezeket a számokat, mert te csak nagyon közeli értékeket adtál meg...
2014. okt. 24. 05:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Biztos az x = 42π és az x = 54e helyen nézte a kifejezést, és aztán csak 2 tizedesjegyre pontosan számolt.
2014. okt. 24. 10:16