x^2 − 6,5x − 3,5 = 0#matematika #egyenlet.
2015. ápr. 3. 09:08
1/4 anonim válasza:
Megoldóképlet:
(6,5+-gyök(42,25+14))/2
(6,5+-7,5)/2
x1=7
x2=-1/2
2/4 anonim válasza:
A másodfokú egyenlet megoldóképletével kiszámolod az egyenlet megoldásait, majd elvégzed a megadott műveleteket!
x1=7 x2=-1/2
x1+x2=6,5
x1*x2=-3,5
Ha elegánsabb megoldást szeretnél akkor dolgozhatsz a viete formulákkal is. Függvénytáblázatban benne van a megoldóképlet alatt.
3/4 anonim válasza:
Nem feltétlenül kell a megoldó képlet hozzá.
A két gyök összege = - b/a
a két gyök szorzata = -c/a
Csak be kell helyettesíteni.
4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom. Megvan mi t rontottam el.
2015. ápr. 4. 13:58