Hogy jön ki ez a megoldás? 2011 es érettségi feadat volt, szenvedtem vele, de nekem olyan számok jöttek ki, hgy csak na. Pedig egy másodfokú egyenlet csak levezetné valaki nekem, hátha megértem.

x^2 − 6,5x − 3,5 = 0

#matematika #egyenlet.
2015. ápr. 3. 09:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Megoldóképlet:

(6,5+-gyök(42,25+14))/2

(6,5+-7,5)/2

x1=7

x2=-1/2

2015. ápr. 3. 09:29
 2/4 anonim ***** válasza:

A másodfokú egyenlet megoldóképletével kiszámolod az egyenlet megoldásait, majd elvégzed a megadott műveleteket!

x1=7 x2=-1/2


x1+x2=6,5

x1*x2=-3,5


Ha elegánsabb megoldást szeretnél akkor dolgozhatsz a viete formulákkal is. Függvénytáblázatban benne van a megoldóképlet alatt.

2015. ápr. 3. 09:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kell a megoldó képlet hozzá.

A két gyök összege = - b/a

a két gyök szorzata = -c/a


Csak be kell helyettesíteni.

2015. ápr. 3. 10:12
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom. Megvan mi t rontottam el.
2015. ápr. 4. 13:58