FONTOS! Egy kör sugarának hossza 4, középpontja a (-3;5) pont. Írja fel a kör egyenletét. Hogyan kell?

Levezetnétek nekem, hogy kell megcsinálni?

2014. okt. 14. 15:18
 1/1 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:
100%

A kör általános (kanonikus egyenlete):


(x-u)^2 + (y-v)^2 = r^2


az egyenlet jobb oldalán áll a sugár négyzete, tehát 4*4 = 16


a bal oldalon az u és v jelöli a kör középpontjának első és második koordinátáját ugyanebben a sorrendben.


Arra kell figyelni, hogy a behelyettesítésnél a középpontok koordinátái mindig ellentétes előjelűek lesznek (a mínusz miatt).


Megoldás: (x+3)^2 + (y-5)^2 = 16

2014. okt. 14. 15:30