Levezetnétek nekem, hogy kell megcsinálni?2014. okt. 14. 15:18
1/1 Adrian.Leverkuhn válasza:
A kör általános (kanonikus egyenlete):
(x-u)^2 + (y-v)^2 = r^2
az egyenlet jobb oldalán áll a sugár négyzete, tehát 4*4 = 16
a bal oldalon az u és v jelöli a kör középpontjának első és második koordinátáját ugyanebben a sorrendben.
Arra kell figyelni, hogy a behelyettesítésnél a középpontok koordinátái mindig ellentétes előjelűek lesznek (a mínusz miatt).
Megoldás: (x+3)^2 + (y-5)^2 = 16