Vannak ötleteim rá, de nem biztos, h az jó...2014. nov. 16. 20:12
1/5 Angelo84 válasza:
sinus négyzet x-et értesz sin^2x alatt???
mert ha igen, akkor megfogod és sin(x)-et elnevezed mondjuk t-nek, és akkor kapsz egy ilyet:
2*t-2*t^2=t^2
2*t=-t^2
t=-2
t=0
megoldásai vannak az egyenletnek, de t=-2 -nél viszont baj van, mert sin(x)=-2 nek nincsen valós számokon megoldása, mert a sinus függvény az -1 és 1 között vesz fel értéket csak.
sin(x)=0 nak pedig a megoldásai:
x=k*pí
ahol k eleme az egész számoknak.
2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)))
2014. nov. 17. 16:51
3/5 A kérdező kommentje:
Habár én úgy számoltam, h alkalmaztam az (a-b)^2 azonosságot, így kijött egy másodfokú egyenlet, amiből sinx=1 lett a megoldás, ami 90 fok.pí/2+2*k*pí. Ez emelt rész ;) de köszi még 1x :)
2014. nov. 17. 16:55
4/5 Angelo84 válasza:
igen értelek, csak mivel eltérő a kettőnk eredménye, ezért valami nem stimmel. levezetnéd hogyan jött ki neked a végeredmény?
5/5 Angelo84 válasza:
ezt csak azért írom, mert ha sin(x)=1 -et visszahelyettesíted az eredeti egyenletbe, akkor ezt kapod:
2*1-2*1^2=1^2
2-2=1
0=1
ami ellentmondás.