Sehogy sem boldogulok ezzel a trigonometrikus egyenlettel. Segítene valaki?

Cos2x+2gyok(3)cosx=0

2014. nov. 8. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:

cos(2x) (két x) koszinusza, vagy

koszinusz-négyzet x? cos^2(x)=(cos(x))^2

2014. nov. 8. 16:37
 2/6 A kérdező kommentje:
Cos(2x)
2014. nov. 8. 18:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Behelyettesítetted helyére a tanult(?) azonosságot?

cos(2x)=cos^2(x)-sin^2(x)

cos(x) -szel végig szabad osztani mindkét oldalt?

.....

2014. nov. 8. 18:52
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy nem úgy tudtam segíteni ahogy én az online segítséget elképzelem, de van mit lemásolni:

[link]

2014. nov. 8. 20:44
 5/6 Tom Benko ***** válasza:

\cos 2x= \sin^2x-\cos^2x

\sin^2x=1-\cos^2x

Ezért \cos 2x=1-2\cos^2x, innentől van egy koszinuszra nézve másodfokú egyenleted.

2014. nov. 9. 10:26
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a segitseget! :)
2014. nov. 9. 21:53