Cos2x+2gyok(3)cosx=02014. nov. 8. 16:05
1/6 anonim válasza:
cos(2x) (két x) koszinusza, vagy
koszinusz-négyzet x? cos^2(x)=(cos(x))^2
2/6 A kérdező kommentje:
Cos(2x)
2014. nov. 8. 18:24
3/6 anonim válasza:
Behelyettesítetted helyére a tanult(?) azonosságot?
cos(2x)=cos^2(x)-sin^2(x)
cos(x) -szel végig szabad osztani mindkét oldalt?
.....
4/6 anonim válasza:
Sajnálom, hogy nem úgy tudtam segíteni ahogy én az online segítséget elképzelem, de van mit lemásolni:
5/6 Tom Benko válasza:
\cos 2x= \sin^2x-\cos^2x
\sin^2x=1-\cos^2x
Ezért \cos 2x=1-2\cos^2x, innentől van egy koszinuszra nézve másodfokú egyenleted.
6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a segitseget! :)
2014. nov. 9. 21:53