Hogyan kell ezt a matematika feladatot megoldani?

[link]
2015. márc. 30. 16:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Kettőt írtam:

[link]

Látszik még végtelen sok megoldás az ábrán!

(-0.13=-13/100)

Érthető?

2015. márc. 30. 17:39
 2/2 anonim ***** válasza:

Ennél a feladatnál azt kell kihasználni, hogy két azonos nevezőjű tört közül az a nagyobb, amelynek számlálója nagyobb (értelemszerűen amelyik kisebb, annak kisebb a számlálója).


Hozzuk közös nevezőre a megadott két törtet; legyen a közös nevező 56, ekkor


-1/7=-8/56

-1/8=-7/56


Tehát azok az /56-ok jók, ahol a számláló nagyobb -8-nál és kisebb -7-nél. Tehát a -7,9/56, -7,8/56, ..., tehát rengeteg megoldást tudunk prezentálni.


Hasonló feladatnál megkaptam, hogy se a nevezőbe, se a számlálóba ne kerüljön tizedestört, mert az úgy nem "szép"... Hogy neki is kedvezzek: bővítsük törteket mondjuk 10-zel, ekkor ezeket kapjuk:


-80/560 és -70/560, erre már jó megoldás lesz a -79/560, -78/560, -77/560, -76/560, ... Tetszőlegesen bővítve a törteket, végtelen sok "szép" törtet tudunk felírni.

2015. márc. 30. 18:54