2015. márc. 25. 10:59
1/2 anonim válasza:
AZ elsőre a válasz: Püthagorasz-tétel. A másodikat pedig Cosinus tétel átalakításával megtudod oldani. Kicsit gondolkozz. (általános alakjában a^2+b^2=c^2 a cosinus tétel pedig: c^2=a^2+b^2-2*a*b*cos(közbezárt szög), de maga a képlet nem fog mondani semmit, ha nem figyeltél órán és nem tudod alkalmazni.)
2/2 anonim válasza:
Teljesen, csak annyit tennék hozzá, hogy a Sinus-tétel szépen úgy nézne ki, hogy Sin(Alpha)/Sin(Gamma)=a/c, ahol Sin(Gamma)=Sin90=1, tehát igen jó a képleted csak nem egyértelmű, hogy tudod.