Hogyan kell ezeket deriválni? (Többi lent)?


Kép: [link]


Ezekből az e^(x+2) -t nem tudom és az 1/(2x+3)-at.



2015. márc. 21. 18:48
 1/4 A kérdező kommentje:
Elírtam. Integrálni szeretném őket, nem deriválni.
2015. márc. 21. 18:48
 2/4 anonim ***** válasza:

e^(x+2)=(e^2)*(e^x)


2x+3=sin u helyettesítéssel eccerű

2015. márc. 21. 19:02
 3/4 anonim ***** válasza:

1.:

e^(x+2) +1/5 * arctg(5x+1) + C


2:

1/2 * ln(2x+1) + 1/2 * arcsin(2x+3) +C


Figyel a belső függvényekre. Integráláskor az a*x+b alakú belső függvényeknél le kell osztani a-val (magyarán osztasz az x melletti számmal).

2015. márc. 22. 08:51
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2015. márc. 22. 10:16