Ez így jó? (tg(2x+pí))' = 1/(cos^2(2x+pí)) * 2?
Előre is köszönöm!
2015. márc. 21. 17:10
2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. márc. 21. 17:28
3/7 anonim válasza:
Kicsit jó.
tg(2x+pí)=tg 2x
(tg 2x)'=2/cos^2 2x
4/7 A kérdező kommentje:
A pí az miért tűnt el? Nem úgy kell, hogy (K(B(x)))' = K'(B(x)) * B'(x)?
2015. márc. 21. 17:44
5/7 Angelo84 válasza:
azért tűnt el, mert a tangens pínként periodikus, vagyis ugyanaz az értéke, ha pít hozzáadok a 2x hez.
6/7 anonim válasza:
De igen, viszont a belső függvény 2x+pí, ennek a derváltja (2x+pí)'=(2x)'+pí'=2+0=2, gondolom egyértelmű, hogy pí'=0 miért van.
7/7 anonim válasza:
Vajh ki lehet az a tiprottagyú idióta, akinek ellenére van, hogy a tangens függvény periódikus? Költői kérdés.