Hogy kell a tg (2x+pí) függvényt deriválni?


Ez így jó? (tg(2x+pí))' = 1/(cos^2(2x+pí)) * 2?


Előre is köszönöm!



2015. márc. 21. 17:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Jó :)
2015. márc. 21. 17:18
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. márc. 21. 17:28
 3/7 anonim ***** válasza:

Kicsit jó.


tg(2x+pí)=tg 2x


(tg 2x)'=2/cos^2 2x

2015. márc. 21. 17:30
 4/7 A kérdező kommentje:
A pí az miért tűnt el? Nem úgy kell, hogy (K(B(x)))' = K'(B(x)) * B'(x)?
2015. márc. 21. 17:44
 5/7 Angelo84 ***** válasza:
79%
azért tűnt el, mert a tangens pínként periodikus, vagyis ugyanaz az értéke, ha pít hozzáadok a 2x hez.
2015. márc. 21. 18:12
 6/7 anonim ***** válasza:
De igen, viszont a belső függvény 2x+pí, ennek a derváltja (2x+pí)'=(2x)'+pí'=2+0=2, gondolom egyértelmű, hogy pí'=0 miért van.
2015. márc. 21. 18:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Vajh ki lehet az a tiprottagyú idióta, akinek ellenére van, hogy a tangens függvény periódikus? Költői kérdés.
2015. márc. 22. 05:31