Calvin Broadus kérdése:

Hogyan kell deriválni a f (x) = (0,4*pi*x^2) + (200/x) ;x>0 függvényt?


2014. jan. 2. 17:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Erősen ajánlom, hogy nézz át mindent az elejétől, mert ennél sokkal könnyebbet nem lehet kérdezni.


Ha c konstans, f és g függvény, akkor:

(cf)' = cf'

(f+g)' = f'+g'


Tehát itt nincs másról szó, mint:

0,4*pi*(x^2)' + 200*(x^-1)'


x^a = a*x^(a-1)

2014. jan. 2. 18:03
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi. Igazából még nem tanultam deriválni soha.
2014. jan. 2. 18:18