f(x)=ln(x+5x^4)
valaki légyszíes vezesse le!
vagy csak simán 1/x+5x^4 lenne?
köszönöm!
2013. dec. 29. 12:22
1/4 anonim válasza:
Felteszem x szerint kell deriválni.
Ekkor látod, hogy ez egy összetett függvény, tehát először lederiválod az ln-t, az ugye 1/(x+5x^4), majd ezt a belső függvény deriváltjával még meg kell szoroznod(magyarul a zárójelen belüli rész deriváltjával szorzol):
f'(x)= 1/(x+5x^4) * (1+20x^3) = (1+20x^3)/(x+5x^4)
2/4 anonim válasza:
Az összetett függvény deriváltja: f'(g(x))g'(x)
Az ln(x+5x^4), itt az f(x)=lnx és a g(x)=x+5x^4, így a derivált: 1/x+5x^4×(1+20x^3)= 1+20x^3/x+5x^4.
3/4 A kérdező kommentje:
ó basszus, tényleg!
köszönöm a segítségeteket!!
2013. dec. 29. 13:39