Timcu kérdése:

Jóska elfelejtette Pista telefonszámát, csak arra emlékszik, hogy a (hétjegyű) szám négyessel kezdődik,3 db kettes van benne és nincs benne 0. Legfeljebb hány lehetőséget kellene végigtárcsázni?


2015. márc. 18. 16:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Az első számjegy fix, 4-es, így marad 6 hely a többi számjegynek. Azt tudjuk, hogy 3 darab 2-es van benne, már csak az a kérdés, hogy ezek elhelyezkedése hányféleképpen lehet. A válasz: (6 alatt a 3). A maradék 3 helyre a 0 és a 2-es kivételével bármilyen számokat rakhatunk: 8*8*8-féleképpen pakolhatjuk tele a megmaradt helyeket.


Tehát Jóskának legrosszabb esetben (6 alatt a 3)*8*8*8=10.240 telefonszámot kell végigpróbálgatnia, mire megtalálja a megfelelő telefonszámot.

2015. márc. 18. 16:49
 2/6 anonim ***** válasza:
1*1*1*1*8*8*8 = 8^3 = 512
2015. márc. 18. 16:49
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Viszont kicsit elbizonytalanodtam abban melyik is a helyes válasz.
2015. márc. 18. 16:56
 4/6 TamásTóth ***** válasza:

A második úgy értelmezte, hogy a 3db kettes közvetlenül a 4-es után jön.


Az első válaszoló megoldása a helyes

2015. márc. 18. 17:09
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. márc. 18. 17:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak egyet: 11-800...
2015. márc. 20. 05:49