MATEK, függvény bizonyítás! Bizonyítsa be hogy nem létezik olyan, a valós számokon értelmezett f függvény?


amelyre f(x) + f(5-x) = x teljesül minden x eleme R esetén.

Valami jó gondolatmenetet kérhetnék?



2015. márc. 15. 19:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

0-t helyettesítve

f(0) + f(5) = 0,

f(0) = –f(5).


5-öt helyettesítve

f(5) + f(0) = 5,

f(5) – f(5) = 5.


Viszont a – a elvileg minden a-ra, a = f(5)-re is 0 kéne legyen, tehát ilyen függvény nem létezhet.

2015. márc. 15. 20:23
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm
2015. márc. 15. 20:37