amelyre f(x) + f(5-x) = x teljesül minden x eleme R esetén.
Valami jó gondolatmenetet kérhetnék?
2015. márc. 15. 19:39
1/2 anonim válasza:
0-t helyettesítve
f(0) + f(5) = 0,
f(0) = –f(5).
5-öt helyettesítve
f(5) + f(0) = 5,
f(5) – f(5) = 5.
Viszont a – a elvileg minden a-ra, a = f(5)-re is 0 kéne legyen, tehát ilyen függvény nem létezhet.
2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm
2015. márc. 15. 20:37