Hogy kell levezetve megoldani ezt a fizika példát? Bővebben lent.

Mekkora erővel nyomja oldalirányba a sín a 20 000 kg tömegű, 20 m/s sebességű mozdonyt a 100 m sugarú kanyar?

2015. márc. 15. 13:46
 1/3 Hominida ***** válasza:

F(cf)=F(cp)=m·r·ω², ω=v(k)/r, ω=20/100=0,2, F(cp)=80 kN.


Tanuld meg rendesen a képleteket, mert ennyire egyszerű egy ilyen feladat megoldása. [link] 24-25.o.

2015. márc. 16. 00:19
 2/3 A kérdező kommentje:

Sokat segített az oldal, köszönöm!

3-as lett a dolgozatom, ami az előző jegyeimhez képest jó.

2015. márc. 17. 21:38
 3/3 Hominida ***** válasza:
Akkor máris megérte a fáradságot. :-) Mindenkinek mondani szoktam, hogy a fizikának ez a része egyáltalán nem olyan nehéz, mint amilyen rosszul tanítják néhol. :-/
2015. márc. 17. 22:13