Hogy kell megoldani ezt a fizika példát? Levezetve

Egy könnyű (m=0,45kg) kis testet 1,6 N erővel tudjunk a vízsszintes asztalon egyenletes mozgással, gyorsulás nélkül húzni. Mennyi a csúszási súrlódási együttható értéke?

2015. febr. 5. 13:14
 1/2 Wadmalac ***** válasza:
100%

Súlyerőd:

Fsúly=m*g azaz 0,45 kg*9,81 m/s2 = 4,41 kg*m/s2 = 4,41 N


Vízszintes gyorsulás nulla, gyorsító erő nincs, vagyis a húzóerő pontosan egyenlő a csúszási súrlódó erővel:


Fsúrl=Fhúzó=1,6 N


mű = Fsúrl/Fsúly = 1,6 N / 4,41 N = 0,3628

2015. febr. 5. 14:47
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2015. febr. 8. 10:26