Feladat megoldás? 1. Az XOY kordináta-rendszerben adott az OA (2, -3) és OB (1, -2) vektor határozd meg a és b valos számokat, amelyekre a 3OA-5OB vektor kordinátái (a, b). 2. Az ABC háromszög köré írt kör sugara 3\2 BC=3 számítsd ki sin A értékét.

3\2(egy tört három ketted,három per,törtvonal kettő)
2015. márc. 14. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Az első neked így érthető?

[link]

Megpróbálom megérteni a második feladatot, nem biztos, hogy sikerül.

2015. márc. 14. 16:19
 2/8 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, sikerült megértenem:

[link]

Ez alapján az ábra alapján remélem te is megérted, és be is tudod fejezni!

2015. márc. 14. 16:51
 3/8 A kérdező kommentje:
Az elso feladatnal ott hogy 5*OB az nem-e -19? mert -10-9=-19
2015. márc. 14. 17:56
 4/8 anonim ***** válasza:

Odaírtam, hogy az elsőből vonom ki a másodikat:

-9-(-10)=-9+10=1

Érthető?

2015. márc. 14. 18:01
 5/8 A kérdező kommentje:
Ertem már csak az ábrat nem értettem koszi!
2015. márc. 14. 18:16
 6/8 anonim ***** válasza:

Szívesen.

És a másodikat megértetted? Be tudod fejezni?

2015. márc. 14. 18:32
 7/8 A kérdező kommentje:
Betudtam fejezni.
2015. márc. 16. 18:00
 8/8 A kérdező kommentje:
Megértettem.
2015. márc. 16. 18:00