C2H6 + O2 = 2CO2 + 3H2O


Lépésre lépésre leírnátok?



2015. márc. 8. 19:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Külön nézed a jobb és a bal oldalt:


bal oldal: 2 db C , 6 db H és 2db O


jobb oldalon: 2 db C , 2 x 2 O , 3 x 2 db H és 3 db O


tehát C és H számok megegyeznek, de bal oldalon csak 2 db O van, míg jobbon 2x2 + 3 = 7 db O, tehát 2-ből hogy csinálunk 7-t? megszorozzuk 3,5-tel


C2H6 + 3,5O2 = 2CO2 + 3H2O

2C + 6H + 7O = 2C + 2x2O + 3x2 H + 3O

2C + 6H + 7O = 2C + 7O + 6H


ha egész számot szeretnél szorozd meg az egészet 2-vel:


2C2H6 + 7O2 = 4CO2 + 6H2O

2015. márc. 8. 19:53
 2/2 A kérdező kommentje:
Hálámat emberi tettekkel nem tudom kifejezni, a te válaszoddal végre sikerült megértenem, hogy az indexszámot nem össze kell adni a mol számmal, hanem összeszorozni, köszönöm :DD
2015. márc. 8. 21:43